La Ferté-Milon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ferté-Milon
Komunë
noform
Pamje nga La Ferté-Milon
Stema_figura
Vendndodhja
La Ferté-Milon is located in Franca
La Ferté-Milon
La Ferté-Milon
49°10′42″V 3°07′26″L / 49.178333333333°V 3.1238888888889°L / 49.178333333333; 3.1238888888889Koordinatat: 49°10′42″V 3°07′26″L / 49.178333333333°V 3.1238888888889°L / 49.178333333333; 3.1238888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.35 km2
Popullsia 2192 banorë
Dendësia 119 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02460
INSEE 02307


La Ferté-Milon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Ferté-Milon ka një popullsi prej 2192 banorë dhe sipërfaqe 18.35 km², me një dendësi prej 119 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ferté-Milon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale