La Ferté-sur-Chiers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ferté-sur-Chiers
Komunë
noform
Pamje nga La Ferté-sur-Chiers
Stema_figura
Vendndodhja
La Ferté-sur-Chiers is located in Franca
La Ferté-sur-Chiers
La Ferté-sur-Chiers
49°34′30″V 5°14′31″L / 49.575°V 5.2419444444444°L / 49.575; 5.2419444444444Koordinatat: 49°34′30″V 5°14′31″L / 49.575°V 5.2419444444444°L / 49.575; 5.2419444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.41 km2
Popullsia 175 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08370
INSEE 08168


La Ferté-sur-Chiers është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Ferté-sur-Chiers ka një popullsi prej 175 banorë dhe sipërfaqe 6.41 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ferté-sur-Chiers – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale