La Figuera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Figuera
Komunë
noform
Vendndodhja
La Figuera is located in Spanjë
La Figuera
La Figuera

Koordinatat: 41°13′4″V 0°43′56″L / 41.21778°V 0.73222°L / 41.21778; 0.73222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Maria Carme Bartolomé i Jardí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.7 km2
Lartësia 575 m (m.n.d.)
Popullsia 164 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Figuerenc, figuerenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 13′ 4″ Veri

0° 43′ 56″ Lindje

La Figuera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Figuera ka 164 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]