La Francheville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Francheville
Komunë
noform
Pamje nga La Francheville
Stema_figura
Vendndodhja
La Francheville is located in Franca
La Francheville
La Francheville
49°43′47″V 4°42′53″L / 49.729722222222°V 4.7147222222222°L / 49.729722222222; 4.7147222222222Koordinatat: 49°43′47″V 4°42′53″L / 49.729722222222°V 4.7147222222222°L / 49.729722222222; 4.7147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.79 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 1637 banorë
Dendësia 241 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08000
INSEE 08180


La Francheville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Francheville ka një popullsi prej 1637 banorë dhe sipërfaqe 6.79 km², me një dendësi prej 241 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Francheville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale