La Garde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Garde
Komunë
noform
Pamje nga La Garde
Stema_figura
Vendndodhja
La Garde is located in Franca
La Garde
La Garde
43°49′49″V 6°33′26″L / 43.830277777778°V 6.5572222222222°L / 43.830277777778; 6.5572222222222Koordinatat: 43°49′49″V 6°33′26″L / 43.830277777778°V 6.5572222222222°L / 43.830277777778; 6.5572222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.63 km2
Popullsia 81 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04092


La Garde është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Garde ka një popullsi prej 81 banorë dhe sipërfaqe 16.63 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Garde (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale