La Grandville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Grandville
Komunë
noform
Pamje nga La Grandville
Stema_figura
Vendndodhja
La Grandville is located in Franca
La Grandville
La Grandville
49°46′48″V 4°47′46″L / 49.78°V 4.7961111111111°L / 49.78; 4.7961111111111Koordinatat: 49°46′48″V 4°47′46″L / 49.78°V 4.7961111111111°L / 49.78; 4.7961111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.02 km2
Popullsia 850 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08700
INSEE 08199


La Grandville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Grandville ka një popullsi prej 850 banorë dhe sipërfaqe 10.02 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Grandville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale