La Mata de Morella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Mata de Morella
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Mata de Morella is located in Spanjë
La Mata de Morella
La Mata de Morella

Koordinatat: 40°36′59″V 0°16′50″P / 40.61639°V 0.28056°P / 40.61639; -0.28056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Ports
Kryetari i Bashkisë Mateo Royo Plana
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.16 km2
Lartësia 826 m (m.n.d.)
Popullsia 192 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12312
Koordinatat 40° 36′ 59″ Veri

0° 16′ 50″ Perëndim


La Mata de Morella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ports, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Mata de Morella ka 192 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]