La Molsosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Molsosa
Komunë
Vendndodhja
La Molsosa is located in Spanjë
La Molsosa
La Molsosa

Koordinatat: 41°47′14″V 1°32′42″L / 41.78722°V 1.54500°L / 41.78722; 1.54500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Marià Torra i Montraveta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.9 km2
Lartësia 700 m (m.n.d.)
Popullsia 128 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Molsosenc, molsosenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 47′ 14″ Veri

1° 32′ 42″ Lindje

La Molsosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. La Molsosa ka 128 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]