La Mure-Argens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Mure-Argens
Komunë
noform
Pamje nga La Mure-Argens
Stema_figura
Vendndodhja
La Mure-Argens is located in Franca
La Mure-Argens
La Mure-Argens
43°58′46″V 6°31′14″L / 43.979444444444°V 6.5205555555556°L / 43.979444444444; 6.5205555555556Koordinatat: 43°58′46″V 6°31′14″L / 43.979444444444°V 6.5205555555556°L / 43.979444444444; 6.5205555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.73 km2
Lartësia 918 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04136
Faqja Zyrtare http://la-mure-argens.com


La Mure-Argens është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Mure-Argens ka një popullsi prej 342 banorë dhe sipërfaqe 34.73 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Mure-Argens – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale