La Neuville-Bosmont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-Bosmont
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-Bosmont
Vendndodhja
La Neuville-Bosmont is located in Franca
La Neuville-Bosmont
La Neuville-Bosmont
49°42′46″V 3°50′22″L / 49.712777777778°V 3.8394444444444°L / 49.712777777778; 3.8394444444444Koordinatat: 49°42′46″V 3°50′22″L / 49.712777777778°V 3.8394444444444°L / 49.712777777778; 3.8394444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.98 km2
Popullsia 197 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02545


La Neuville-Bosmont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Neuville-Bosmont ka një popullsi prej 197 banorë dhe sipërfaqe 9.98 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-Bosmont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale