La Neuville-Housset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-Housset
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-Housset
Vendndodhja
La Neuville-Housset is located in Franca
La Neuville-Housset
La Neuville-Housset
49°47′29″V 3°43′43″L / 49.791388888889°V 3.7286111111111°L / 49.791388888889; 3.7286111111111Koordinatat: 49°47′29″V 3°43′43″L / 49.791388888889°V 3.7286111111111°L / 49.791388888889; 3.7286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.99 km2
Popullsia 62 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02250
INSEE 02547


La Neuville-Housset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Neuville-Housset ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 4.99 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-Housset – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale