La Neuville-aux-Joûtes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-aux-Joûtes
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-aux-Joûtes
Stema_figura
Vendndodhja
La Neuville-aux-Joûtes is located in Franca
La Neuville-aux-Joûtes
La Neuville-aux-Joûtes
49°55′16″V 4°13′47″L / 49.921111111111°V 4.2297222222222°L / 49.921111111111; 4.2297222222222Koordinatat: 49°55′16″V 4°13′47″L / 49.921111111111°V 4.2297222222222°L / 49.921111111111; 4.2297222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.17 km2
Popullsia 353 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08380
INSEE 08318


La Neuville-aux-Joûtes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Neuville-aux-Joûtes ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 13.17 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-aux-Joûtes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale