La Neuville-en-Tourne-à-Fuy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-en-Tourne-à-Fuy
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-en-Tourne-à-Fuy
Vendndodhja
La Neuville-en-Tourne-à-Fuy is located in Franca
La Neuville-en-Tourne-à-Fuy
La Neuville-en-Tourne-à-Fuy
49°20′49″V 4°22′35″L / 49.346944444444°V 4.3763888888889°L / 49.346944444444; 4.3763888888889Koordinatat: 49°20′49″V 4°22′35″L / 49.346944444444°V 4.3763888888889°L / 49.346944444444; 4.3763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.34 km2
Lartësia 134 m (m.n.d.)
Popullsia 569 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08320


La Neuville-en-Tourne-à-Fuy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Neuville-en-Tourne-à-Fuy ka një popullsi prej 569 banorë dhe sipërfaqe 27.34 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-en-Tourne-à-Fuy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale