La Neuville-lès-Wasigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Neuville-lès-Wasigny
Komunë
noform
Pamje nga La Neuville-lès-Wasigny
Vendndodhja
La Neuville-lès-Wasigny is located in Franca
La Neuville-lès-Wasigny
La Neuville-lès-Wasigny
49°38′33″V 4°21′33″L / 49.6425°V 4.3591666666667°L / 49.6425; 4.3591666666667Koordinatat: 49°38′33″V 4°21′33″L / 49.6425°V 4.3591666666667°L / 49.6425; 4.3591666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.21 km2
Popullsia 184 banorë
Dendësia 35 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08323


La Neuville-lès-Wasigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Neuville-lès-Wasigny ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 5.21 km², me një dendësi prej 35 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Neuville-lès-Wasigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale