La Oliva

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
La Oliva
Komunë
Stema_figuraLa-oliva band.png
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Fuerteventura
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 356.13[1] km2
Popullsia [2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

La Oliva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Fuerteventura, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. La Oliva ka 25083[3], banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 356.13[1] km2.

Referimet[edit | edit source]

  1. ^ a b http://www.gobiernodecanarias.org/istac/jaxi-istac/menu.do?uripub=urn:uuid:fbc0bdc8-cacb-43b8-a5cb-a93f745dcff6 Instituto Canario de Estadística
  2. ^ 25083http://www2.gobiernodecanarias.org/istac/estadisticas/E30260A_1/php/pob_001.php?anyo=2013&territorio=35014 Instituto Canario de Estadística
  3. ^ http://www2.gobiernodecanarias.org/istac/estadisticas/E30260A_1/php/pob_001.php?anyo=2013&territorio=35014 Archived 19 April 2014[Date mismatch] at the Wayback Machine. Instituto Canario de Estadística

Lidhje të jashtme[edit | edit source]

Koordinatat: 28°36′40″V 13°55′40″P / 28.61111°V 13.92778°P / 28.61111; -13.92778