La Piarre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Piarre
Qytet
Vendndodhja
La Piarre is located in Franca
La Piarre
La Piarre
44°28′31″V 5°39′20″L / 44.475277777778°V 5.6555555555556°L / 44.475277777778; 5.6555555555556Koordinatat: 44°28′31″V 5°39′20″L / 44.475277777778°V 5.6555555555556°L / 44.475277777778; 5.6555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.67 km2
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05102


La Piarre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Piarre ka një popullsi prej 88 banorësh me sipërfaqe 21.67 km², dhe një dendësi popullsie prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Piarre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale