La Pobla de Mafumet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Mafumet
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de la Pobla de Mafumet.svg
Vendndodhja
La Pobla de Mafumet is located in Spanjë
La Pobla de Mafumet
La Pobla de Mafumet

Koordinatat: 41°11′20″V 1°12′42″L / 41.18889°V 1.21167°L / 41.18889; 1.21167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Kryetari i Bashkisë Joan Maria Sardà Padrell
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.2 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 2628 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 11′ 20″ Veri

1° 12′ 42″ Lindje


La Pobla de Mafumet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Pobla de Mafumet ka 2628 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]