La Pobla de Segur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Segur
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
La Pobla de Segur is located in Spanjë
La Pobla de Segur
La Pobla de Segur

Koordinatat: 42°14′51″V 0°58′3″L / 42.24750°V 0.96750°L / 42.24750; 0.96750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Jussà
Kryetari i Bashkisë Lluís Bellera i Juanmartí
Partia ERC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.38 km2
Lartësia 524 m (m.n.d.)
Popullsia 3073 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25500
Prefiksi 34 (Spain) + 973 (Lleida)
Koordinatat 42° 14′ 51″ Veri

0° 58′ 3″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.pobladesegur.cat

La Pobla de Segur është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Katalonia. La Pobla de Segur ka 3073 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]