La Puebla de Valverde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Puebla de Valverde
Komunë
noform
Vendndodhja
La Puebla de Valverde is located in Spanjë
La Puebla de Valverde
La Puebla de Valverde

Koordinatat: 40°13′V 0°55′P / 40.217°V 0.917°P / 40.217; -0.917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Gúdar-Javalambre
Kryetari i Bashkisë María Luisa Fuertes Alegría (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 282.78 km2
Lartësia 1183 m (m.n.d.)
Popullsia 540 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pueblano, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44450

La Puebla de Valverde është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gúdar-Javalambre, të provincës Teruel, në Aragon. La Puebla de Valverde ka 540 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 282.78 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]