La Roca de la Sierra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roca de la Sierra
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Roca de la Sierra is located in Spanjë
La Roca de la Sierra
La Roca de la Sierra

Koordinatat: 39°6′33″V 6°41′25″P / 39.10917°V 6.69028°P / 39.10917; -6.69028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Tierra de Mérida - Vegas Bajas
Kryetari i Bashkisë Alfonso González Almunia
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110 km2
Lartësia 248 m (m.n.d.)
Popullsia 1524 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6190
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 39° 6′ 33″ Veri

6° 41′ 25″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.larocadelasierra.es

La Roca de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Mérida - Vegas Bajas, të provincës Badajoz, në Extremadura. La Roca de la Sierra ka 1524 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]