La Roda de Andalucía

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roda de Andalucía
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Roda de Andalucía is located in Spanjë
La Roda de Andalucía
La Roda de Andalucía

Koordinatat: 37°12′38″V 4°46′13″P / 37.21056°V 4.77028°P / 37.21056; -4.77028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Sevilla
Qarku Estepa
Kryetari i Bashkisë Milagros Prieto Prieto
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76.68 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 4419 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rodense/ Rodeños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41590
Koordinatat 37° 12′ 38″ Veri

4° 46′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.rodadeandalucia.net

La Roda de Andalucía është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Estepa, të provincës Sevilla, në Andalusia. La Roda de Andalucía ka 4419 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]