La Sabotterie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Sabotterie
Komunë
noform
Pamje nga La Sabotterie
Stema_figura
Vendndodhja
La Sabotterie is located in Franca
La Sabotterie
La Sabotterie
49°32′46″V 4°40′15″L / 49.546111111111°V 4.6708333333333°L / 49.546111111111; 4.6708333333333Koordinatat: 49°32′46″V 4°40′15″L / 49.546111111111°V 4.6708333333333°L / 49.546111111111; 4.6708333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.64 km2
Popullsia 85 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08374


La Sabotterie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. La Sabotterie ka një popullsi prej 85 banorë dhe sipërfaqe 3.64 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Sabotterie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale