La Selve, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Selve
Komunë
noform
Pamje nga La Selve
Vendndodhja
La Selve is located in Franca
La Selve
La Selve
49°34′13″V 3°59′50″L / 49.570277777778°V 3.9972222222222°L / 49.570277777778; 3.9972222222222Koordinatat: 49°34′13″V 3°59′50″L / 49.570277777778°V 3.9972222222222°L / 49.570277777778; 3.9972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.77 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02150
INSEE 02705


La Selve është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Selve ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 4.77 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Selve (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale