La Serra d'en Galceran

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Serra d'en Galceran
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Serra d'en Galceran is located in Spanjë
La Serra d'en Galceran
La Serra d'en Galceran

Koordinatat: 40°16′10″V 0°1′11″P / 40.26944°V 0.01972°P / 40.26944; -0.01972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82 km2
Lartësia 748 m (m.n.d.)
Popullsia 1069 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Serratí, serratina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12105
Koordinatat 40° 16′ 10″ Veri

0° 1′ 11″ Perëndim


La Serra d'en Galceran është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Serra d'en Galceran ka 1069 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]