La Souche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Souche
Komunë
noform
Pamje nga La Souche
Vendndodhja
La Souche is located in Franca
La Souche
La Souche
44°37′45″V 4°11′50″L / 44.629166666667°V 4.1972222222222°L / 44.629166666667; 4.1972222222222Koordinatat: 44°37′45″V 4°11′50″L / 44.629166666667°V 4.1972222222222°L / 44.629166666667; 4.1972222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.52 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 361 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07315
Faqja Zyrtare http://www.la-souche.fr


La Souche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. La Souche ka një popullsi prej 361 banorë dhe sipërfaqe 31.52 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Souche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale