La Torre d'en Doménec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Torre d'en Doménec
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Torre d'en Doménec is located in Spanjë
La Torre d'en Doménec
La Torre d'en Doménec

Koordinatat: 40°15′49″V 0°4′12″L / 40.26361°V 0.07000°L / 40.26361; 0.07000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Plana Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.2 km2
Lartësia 306 m (m.n.d.)
Popullsia 236 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torretí, torretina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12184
Koordinatat 40° 15′ 49″ Veri

0° 4′ 12″ Lindje


La Torre d'en Doménec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Alta, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. La Torre d'en Doménec ka 236 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]