La Turbie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Turbie
Komunë
noform
Pamje nga La Turbie
Stema_figura
Vendndodhja
La Turbie is located in Franca
La Turbie
La Turbie
43°44′44″V 7°24′03″L / 43.745555555556°V 7.4008333333333°L / 43.745555555556; 7.4008333333333Koordinatat: 43°44′44″V 7°24′03″L / 43.745555555556°V 7.4008333333333°L / 43.745555555556; 7.4008333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.42 km2
Popullsia 3162 banorë
Dendësia 426 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06320
INSEE 06150
Faqja Zyrtare http://www.ville-la-turbie.fr/


La Turbie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. La Turbie ka një popullsi prej 3162 banorë dhe sipërfaqe 7.42 km², me një dendësi prej 426 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Turbie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale