Jump to content

La Unión, Murcia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
La Unión
Stema zyrtare e La Unión
Popullsia
 • Gjithsej19.009
Faqja zyrtare[[1] www.ayto-launion.com/%20http://www.ayto-launion.com]]

La Unión është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Cartagena, të provincës së rajonit Murcia. La Unión ka 19009 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]