La Vall de Bianya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Vall de Bianya
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
La Vall de Bianya is located in Spanjë
La Vall de Bianya
La Vall de Bianya

Koordinatat: 42°12′46″V 2°27′13″L / 42.21278°V 2.45361°L / 42.21278; 2.45361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Santi Reixach i Garriga
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 93.68 km2
Lartësia 480 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17813, 17858 (only for La Canya).
Koordinatat 42° 12′ 46″ Veri

2° 27′ 13″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ddgi.cat/bianya


La Vall de Bianya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. La Vall de Bianya ka 1320 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 93.68 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]