La Victoria, Spanjë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Victoria
Komunë
Stema_figuraBandera de La Victoria.svg
Vendndodhja
La Victoria is located in Spanjë
La Victoria
La Victoria

Koordinatat: 37°40′52″V 4°51′9″P / 37.68111°V 4.85250°P / 37.68111; -4.85250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Valle Medio del Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë José Abad Pino
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Lartësia 228 m (m.n.d.)
Popullsia 2336 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Victoreños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14140
Koordinatat 37° 40′ 52″ Veri

4° 51′ 9″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytolavictoria.es


La Victoria është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle Medio del Guadalquivir, të provincës Córdoba, në Andalusia. La Victoria, Spain ka 2336 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]