La Victoria de Acentejo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Victoria de Acentejo
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku Tenerife
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.36[1] km2
Popullsia 9069[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


La Victoria de Acentejo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tenerife, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. La Victoria de Acentejo ka 9069[2], banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.36[1], area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Instituto Canario de Estadística
  2. ^ a b "Instituto Canario de Estadística". Arkivuar nga origjinali origjinali më 18 prill 2014. Marrë më 29 prill 2016. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°26′V 16°28′P / 28.433°V 16.467°P / 28.433; -16.467