La Ville-aux-Bois-lès-Dizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Ville-aux-Bois-lès-Dizy
Komunë
noform
Pamje nga La Ville-aux-Bois-lès-Dizy
Vendndodhja
La Ville-aux-Bois-lès-Dizy is located in Franca
La Ville-aux-Bois-lès-Dizy
La Ville-aux-Bois-lès-Dizy
49°39′40″V 3°59′36″L / 49.661111111111°V 3.9933333333333°L / 49.661111111111; 3.9933333333333Koordinatat: 49°39′40″V 3°59′36″L / 49.661111111111°V 3.9933333333333°L / 49.661111111111; 3.9933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.22 km2
Popullsia 178 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02340
INSEE 02802


La Ville-aux-Bois-lès-Dizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. La Ville-aux-Bois-lès-Dizy ka një popullsi prej 178 banorë dhe sipërfaqe 10.22 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: La Ville-aux-Bois-lès-Dizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale