Laarbeek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Laarbeek (kthjellim).


Laarbeek
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Laarbeek.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Beek en Donk
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′58″V 5°37′15″L / 51.51611°V 5.620833°L / 51.51611; 5.620833 (Laarbeek)Koordinatat: 51°30′58″V 5°37′15″L / 51.51611°V 5.620833°L / 51.51611; 5.620833 (Laarbeek)
Sipërfaqja 56,17 km2
Popullsia 21.599 banorë 2010
Dendësia 384,53 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0492, 0499
Kodi Postar 5735-5741
Kodi statistikor 1659
Beek en Donk is located in Hollandë
Beek en Donk
Beek en Donk
Laarbeek – harta_foto
www.laarbeek.nl

Laarbeek është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 56.17 km² dhe popullsi 21599 banorë[1]. Beek en Donk është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]