Labin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Labin
—  Qytet  —
Pamje nga Labin

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Istra
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.1°0′0″V 14.12°0′0″L / 45.10000°V 14.12000°L / 45.10000; 14.12000 (Labin)Koordinatat: 45.1°0′0″V 14.12°0′0″L / 45.10000°V 14.12000°L / 45.10000; 14.12000 (Labin)
Popullsia 6.796 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Labin is located in Kroacia
Labin
Labin

Labin (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë IstraKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 6796 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 6884 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 7904 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -1.28%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Labin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Istra