Lachamp-Raphaël

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lachamp-Raphaël
Komunë
noform
Pamje nga Lachamp-Raphaël
Vendndodhja
Lachamp-Raphaël is located in Franca
Lachamp-Raphaël
Lachamp-Raphaël
44°48′38″V 4°17′26″L / 44.810555555556°V 4.2905555555556°L / 44.810555555556; 4.2905555555556Koordinatat: 44°48′38″V 4°17′26″L / 44.810555555556°V 4.2905555555556°L / 44.810555555556; 4.2905555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.09 km2
Popullsia 79 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07530
INSEE 07120


Lachamp-Raphaël është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lachamp-Raphaël ka një popullsi prej 79 banorë dhe sipërfaqe 14.09 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lachamp-Raphaël – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale