Ladysmith (Kolumbia Britanike)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ladysmith (kthjellim).


Ladysmith
—  qytet  —
Ladysmith is located in Kanadaja
Ladysmith
Ladysmith
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kolumbia Britanike
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°59′31″V 123°49′14″P / 48.99194°V 123.82056°P / 48.99194; -123.82056 (Ladysmith)Koordinatat: 48°59′31″V 123°49′14″P / 48.99194°V 123.82056°P / 48.99194; -123.82056 (Ladysmith)
Lartësia 40 m (m.n.d)
Sipërfaqja 12,18 km2
Popullsia 7.538 banorë 2006
Dendësia 618,88 banorë/km2
Ladysmith – harta_foto
www.ladysmith.ca/

Ladysmith është një qytetprovincën Kolumbia Britanike, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 12.18 km² dhe popullsi 7538 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kolumbia Britanike