Lafarre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lafarre
Komunë
noform
Pamje nga Lafarre
Vendndodhja
Lafarre is located in Franca
Lafarre
Lafarre
45°04′46″V 4°30′34″L / 45.079444444444°V 4.5094444444444°L / 45.079444444444; 4.5094444444444Koordinatat: 45°04′46″V 4°30′34″L / 45.079444444444°V 4.5094444444444°L / 45.079444444444; 4.5094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.33 km2
Popullsia 35 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07520
INSEE 07124


Lafarre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lafarre ka një popullsi prej 35 banorë dhe sipërfaqe 11.33 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lafarre (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale