Landovica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landovicë
Fshat
Vendndodhja
Landovicë is located in Kosova
Landovicë
Landovicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 15′ 43″ Veri

20° 41′ 4″ Lindje

Landovicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]