Landrichamps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landrichamps
Komunë
noform
Pamje nga Landrichamps
Vendndodhja
Landrichamps is located in Franca
Landrichamps
Landrichamps
50°05′23″V 4°49′50″L / 50.089722222222°V 4.8305555555556°L / 50.089722222222; 4.8305555555556Koordinatat: 50°05′23″V 4°49′50″L / 50.089722222222°V 4.8305555555556°L / 50.089722222222; 4.8305555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.72 km2
Popullsia 138 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08600
INSEE 08247


Landrichamps është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Landrichamps ka një popullsi prej 138 banorë dhe sipërfaqe 4.72 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Landrichamps – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale