Landvetter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Landvetter
Qytet
noform
Rruga në Landvetter në lindje të Göteborgut
Vendndodhja
Landvetter is located in Suedia
Landvetter
Landvetter

Koordinatat: 57°41′V 12°12′L / 57.683°V 12.200°L / 57.683; 12.200

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Västergötland
Qarku Qarku Västra Götaland
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.40 km2
Popullsia 7,152 banorë
Dendësia 1,324 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Landvetter është qytet në provincën Västergötland, Suedi. Qyteti ka pasur 7,152 banorë më 2010.

Aeroporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aeroporti ndërkombëtarë Aeropoti Göteborg-Landvetter ndodhet 5 kilometra në lindje të qytetit.