Lanjarón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lanjarón
Komunë
noform
Lanjarón overview.
Stema_figura
Vendndodhja
Lanjarón is located in Spanjë
Lanjarón
Lanjarón

Koordinatat: 36°55′V 3°28′P / 36.917°V 3.467°P / 36.917; -3.467

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë Mariano Ruiz Rodríguez (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.38 km2
Lartësia 659 m (m.n.d.)
Popullsia 3908 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lanjaronense o cañonero, -ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18420


Lanjarón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Lanjarón ka 3908 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.38 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]