Lanusei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Lanusei
Qytet
noform
Pamje nga Lanusei
Vendndodhja
 Lanusei is located in Itali
 Lanusei
 Lanusei
39°52′41″V 9°32′28″L / 39.878°V 9.541°L / 39.878; 9.541Koordinatat: 39°52′41″V 9°32′28″L / 39.878°V 9.541°L / 39.878; 9.541
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Nuoros
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.17 km2
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Popullsia 5.399 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   08045
Prefiksi   0782
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Lanusei (Lanusè) është komunë e ItalisëProvinca e Nuoros, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 53.17 km², dhe gjendet në lartësi mbidetare 595 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 5.399 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Lanusei – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale