Lappion

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lappion
Komunë
noform
Pamje nga Lappion
Stema_figura
Vendndodhja
Lappion is located in Franca
Lappion
Lappion
49°36′27″V 3°57′48″L / 49.6075°V 3.9633333333333°L / 49.6075; 3.9633333333333Koordinatat: 49°36′27″V 3°57′48″L / 49.6075°V 3.9633333333333°L / 49.6075; 3.9633333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.71 km2
Popullsia 299 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02150
INSEE 02409


Lappion është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Lappion ka një popullsi prej 299 banorë dhe sipërfaqe 23.71 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lappion – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale