Laprugne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laprugne
Komunë
noform
Pamje nga Laprugne
Vendndodhja
Laprugne is located in Franca
Laprugne
Laprugne
45°59′10″V 3°44′35″L / 45.986111111111°V 3.7430555555556°L / 45.986111111111; 3.7430555555556Koordinatat: 45°59′10″V 3°44′35″L / 45.986111111111°V 3.7430555555556°L / 45.986111111111; 3.7430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.61 km2
Popullsia 328 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03139


Laprugne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Laprugne ka një popullsi prej 328 banorë dhe sipërfaqe 34.61 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laprugne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale