Laragne-Montéglin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laragne-Montéglin
Komunë
noform
Pamje nga Laragne-Montéglin
Stema_figura
Vendndodhja
Laragne-Montéglin is located in Franca
Laragne-Montéglin
Laragne-Montéglin
44°18′54″V 5°49′18″L / 44.315°V 5.8216666666667°L / 44.315; 5.8216666666667Koordinatat: 44°18′54″V 5°49′18″L / 44.315°V 5.8216666666667°L / 44.315; 5.8216666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.51 km2
Popullsia 3491 banorë
Dendësia 148 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05300
INSEE 05070
Faqja Zyrtare http://www.ville-laragne.fr


Laragne-Montéglin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Laragne-Montéglin ka një popullsi prej 3491 banorë dhe sipërfaqe 23.51 km², me një dendësi prej 148 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Laragne-Montéglin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale