Laredo, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Laredo
Komunë dhe qytezë
noform
Panoramic view of Laredo center
Stema_figuraBanderaLaredo.jpg
Vendndodhja
Laredo is located in Spanjë
Laredo
Laredo

Koordinatat: 43°24′52″V 3°24′36″P / 43.41444°V 3.41000°P / 43.41444; -3.41000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Eastern coast of Cantabria
Kryetari i Bashkisë Ángel Vega Madrazo (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.71 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 12094 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 757
Vendasit Laredano/a, pejino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 39770
Prefiksi 942
Koordinatat 43° 24′ 52″ Veri

3° 24′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.laredo.es

Laredo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eastern coast of Cantabria, të provincës Cantabria, në Cantabria. Laredo ka 12094 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.71 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]