Largny-sur-Automne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Largny-sur-Automne
Komunë
noform
Pamje nga Largny-sur-Automne
Vendndodhja
Largny-sur-Automne is located in Franca
Largny-sur-Automne
Largny-sur-Automne
49°15′37″V 3°02′28″L / 49.260277777778°V 3.0411111111111°L / 49.260277777778; 3.0411111111111Koordinatat: 49°15′37″V 3°02′28″L / 49.260277777778°V 3.0411111111111°L / 49.260277777778; 3.0411111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.53 km2
Popullsia 256 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02600
INSEE 02410


Largny-sur-Automne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Largny-sur-Automne ka një popullsi prej 256 banorë dhe sipërfaqe 9.53 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Largny-sur-Automne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale