Larissa F.C.

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Larissa F.C.

Larissa F.C. (greq.Αθλητική Ένωση Λάρισας 1964) është një klub futbolliGreqi, Larissa. U krijua më 1964. Skuadra përfundovi sezonin 2007/2008 në vendin ë 6-shtë në Kategorinë ë Parë të Greqisë (Superleague Greece).

Larissa F.C. ka fituar nje titull kampion (1988) dhe dy kupa greke (1985,2007).

Stadiumi i Larissa F.C. është Alkazar, prej 1964 dhe përbanë 13,108 vendë. Stadiumi i ri të Larissa F.C. do jet AEL Arena nga 2009, qe do përbaj 21,000 vendë.

Ngjyrat ë skuadrës janë ë bardhë dhe ë vishinj.

Sponsorët të skuadrës janë On Telecoms dhe Adidas.

Tranjeri i skuadrës është Marinos Uzunidis dhe presidenti është Konstantinos Piladakis.

On Telecoms sponsor zyrtar i Larissa F.C.
Veshja Zyrtare ë Larissa F.C.
Stadiumi i Larissa F.C.
Stadiumi i ri i Larissa F.C., AEL Arena


Lidhje Të Jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]