Las Cabezas de San Juan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Las Cabezas de San Juan
Komunë
Stema_figuraBandera de Las Cabezas de San Juan (Sevilla).svg
Vendndodhja
Las Cabezas de San Juan is located in Spanjë
Las Cabezas de San Juan
Las Cabezas de San Juan

Koordinatat: 36°58′54″V 5°56′26″P / 36.98167°V 5.94056°P / 36.98167; -5.94056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Seville
Qarku Lower Guadalquivir
Kryetari i Bashkisë Francisco Toajas Mellado
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 229.7 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 16464 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41730
Koordinatat 36° 58′ 54″ Veri

5° 56′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lascabezasdesanjuan.es

Las Cabezas de San Juan është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lower Guadalquivir, të provincës Seville, në Andalusia. Las Cabezas de San Juan ka 16464 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 229.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]