Las Pedroñeras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Las Pedroñeras
Komunë
noform
Las Pedroñeras
Stema_figuraFlag of Las Pedroñeras Spain.svg
Vendndodhja
Las Pedroñeras is located in Spanjë
Las Pedroñeras
Las Pedroñeras

Koordinatat: 39°26′59″V 2°40′23″P / 39.44972°V 2.67306°P / 39.44972; -2.67306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku La Mancha
Kryetari i Bashkisë Jose Manuel Tortosa Ruiz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 225 km2
Lartësia 745 m (m.n.d.)
Popullsia 7180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16220
Prefiksi +34 (Spain) + 969 (Cuenca)
Koordinatat 39° 26′ 59″ Veri

2° 40′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.laspedroneras.es

Las Pedroñeras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Mancha, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Las Pedroñeras ka 7180 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 225 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]